Train Sim World

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

29
07.2018

Train Sim World to pierwszoosobowa gra z gatunku Train Simulator, która pozwala min. sprawdzić się nam jako maszynista obsługujący potężne i realistyczne maszyny na liniach kolejowych świata. Gra miała ma premierę 24 lipca 2018 roku.

Dzięki rzeczywistym danym, które posłużyły do odwzorowania pracy, dźwięków i wyglądu prawdziwych pociągów, możemy wziąć udział w autentycznie odwzorowanych misjach, realizować całodobowe rozkłady jazdy, wcielić się w rolę pasażera lub po prostu oddać się oglądaniu przejeżdżających pociągów – możliwości są nieskończone.

Train Sim World to pakiet czterech gier (jedna podstawowa i trzy dodatkowe) – TSW: CSX Heavy Haul, TSW: Nec New York, TSW: Great Western Express i TSW: Rapid Transit.

TSW: CSX Heavy Haul jest grą wzorowaną na pracy kolejarzy z korporacji CSX Transportation – przewoźnika towarowego operującego na wschodnim wybrzeżu USA oraz w Kanadzie. W misjach tej gry możemy kierować trzema rodzajami ciężkich lokomotyw: AC4400CW, GP38-2 i SD40-2.

TSW: Nec New York to z kolei symulator prowadzenia pociągów przewoźnika Amtrac, obsługującego linię Northeast Corridor czyli północno-wschodni korytarz w okolicach Nowego Jorku. W tej grze zasiądziemy w kabinie lokomotywy ACS-64 oraz ciężkiej lokomotywy SD40-2.

TSW Great Western Express to symulator pracy maszynistów brytyjskiego przewoźnika pasażerskiego Great Western Railways (GWR). Jako pracownik GWR będziemy prowadzić pociągi na trasie między stacjami London Paddigton a Reading, na której prędkość maksymalna wynosi 200 km/h. Linię pokonamy prowadząc lokomotywy Class 43 (znana też jako High Speed Train InterCity 125) i Class 66, a także spalinowy zespół trakcyjny Class 166.

Czwarta część serii TSW czyli Rapid Transit jest odwzorowaniem niemieckiej kolei S-Bahn Mitteldeutschland obsługującej aglomerację Lipska. W tym symulatorze wcielamy się w maszynistę DB Regio, który wozi pasażerów elektrycznym zespołem trakcyjnym Talent 2.

Gra dysponuje siedmioma samouczkami, które obejmują wszystkie zagadnienia, począwszy od rozpoczynania pracy z oprogramowaniem dla nowicjuszy, na prowadzeniu lokomotyw dla bardziej zaawansowanych graczy skończywszy.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Okładka gry Train Sim World

  Okładka gry Train Sim World

 • Powiększ zdjęcie Widok kabiny maszynisty

  Widok kabiny maszynisty

 • Powiększ zdjęcie Widok kabiny maszynisty

  Widok kabiny maszynisty

 • Powiększ zdjęcie Widok peronu

  Widok peronu

 • Powiększ zdjęcie Widok kabiny maszynisty

  Widok kabiny maszynisty

 • Powiększ zdjęcie Widok peronu

  Widok peronu