Symulator lokomotywy CS Szkolenie i Doradztwo Sp. z o.o.

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

26
08.2016

Symulator uruchomiony w 1994 r. znajduje się w siedzibie firmy w Warszawie. Wnętrze kabiny symulatora jest kopią kabiny lokomotywy EP09.

Wszystkie urządzenia sterownicze, pomiarowe i kontrolne są zastąpione imitatorami, których wygląd zewnętrzny, wskazania względnie oddziaływanie na operatora jest identyczne jak w pojeździe rzeczywistym. Oprogramowanie symulatora umożliwia łatwe zmiany oznakowania linii kolejowej, ustawienia nieruchomych przeszkód na torze oraz ruchomych obiektów na przejazdach z możliwością symulacji kolizji z tymi przeszkodami.

W wirtualnym środowisku kolejowym można umieszczać "pociągi widma", dla zainscenizowania wszystkich normalnych i nienormalnych sytuacji ruchowych łącznie z katastrofami. Wzbogaca to znacznie złudzenie rzeczywistości. W trakcie symulowanej jazdy ustawianie dróg przebiegu na poszczególnych stacjach jest automatycznie związane z ustawianiem prawidłowych wskazań sygnalizatorów w sposób analogiczny jak w urządzeniach "srk" najnowszej generacji, przy czym wskazanie każdego sygnalizatora można dowolnie zmienić, symulując w ten sposób awarię.

Symulator dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych.

Film z przejazdu symulatorem CS Szkolenie

CS Szkolenie logo

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Widok z kabiny maszynisty

  Widok z kabiny maszynisty

 • Powiększ zdjęcie Pulpit instruktora

  Pulpit instruktora

 • Powiększ zdjęcie Kabina symulatora

  Kabina symulatora