Symulator 45WE Koleje Dolnośląskie S.A.

14
05.2018

Symulator uruchomiony w kwietniu 2018 r. zlokalizowany na terenie hali serwisowej Kolei Dolnośląskich w Legnicy, przy ulicy Pątnowskiej. Symulator jest odzwierciedleniem elektrycznego zespołu trakcyjnego typu 45WE „IMPULS”.

Urządzenie jest pełnozakresowym symulatorem pojazdu szynowego Impuls z ruchomą platformą o 6 stopniach swobody, odwzorowującą wszystkie siły oddziałujące na maszynistę podczas prowadzenia pojazdu, na której osadzona jest kabina symulatora. 
W środku znajduje się realistycznie odwzorowany kokpit pojazdu, a dostarczone oprogramowanie odtwarza będzie blisko 1 000 km przygotowanych tras w technologii 3D, po których codziennie jeżdżą pociągi Kolei Dolnośląskich. Wirtualizacją objęte są nie tyko tory, wskaźniki, czy semafory, ale również budynki, dworce i perony. Całość wyświetlana jest w formie fotorealistycznego obrazu w rozdzielczości 4K na ekranach kabiny maszynisty. Na potrzeby przewoźnika przygotowane zostały scenariusze szkoleniowe, uwzględniające występowanie sytuacji awaryjnych.

Opis i wyposażenie

W skład symulatora wchodzą: 

  1. Stanowisko szkoleniowe;
  2. Stanowisko instruktora;
  3. Oprogramowanie symulacyjne.

Przeznaczenie i zastosowanie:

 Symulator odpowiada wymaganiom stawianym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z 23.10.2014 r. (Dz.U. 2014 poz. 1566) w sprawie ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów oraz kandydatów na maszynistów.

Producent: 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Koleje Dolnośląskie logo

    Koleje Dolnośląskie logo

  • Powiększ zdjęcie Wizualizacja peronu

    Wizualizacja peronu