Symulator na pokładzie pociągu Shinkansen Kodama

21
08.2018

Choć brzmi to dość niezwykle, to najmłodsi podróżni pociągu Shinkansen Kodama mogą poczuć się, jak maszynista jednego z najszybszych pociągów na świecie.

Na pokładzie pociągu Shinkansen Kodama strefa zabaw dla dzieci przypomina kabinę maszynisty. Do dyspozycji najmłodszych jest zminiaturyzowany pulpit i fotel maszynisty przed którym znajduje się fototapeta widoku z kabiny maszynisty. Nie jest to oczywiście prawdziwy symulator, ale rozwiązanie z pewnością rozbudza wyobraźnie najmłodszych maszynistów umilając podróż.

Ta niezwykła strefa zabaw dla dzieci znajduje się w pociągu Shinkansen serii 500 na trasie Kagoshima-Chūō i Hakata.

Oczywiście, jako miłośnik nowych technologii i edukacji cyfrowej osobiście poszedłbym o krok dalej zamieniając fototapetę na monitor, ale to już pozostawiam do dalszych rozważań naszym przewoźnikom i producentom taboru;).

Osobiście uważam, że pociąg jest bardzo dobrym miejscem do edukacji twórczego korzystania z nowych technologii właśnie wykorzystując do tego celu strefy zabaw dla dzieci, gdzie miejsce analogowego stolika mogłyby zastąpić dotykowe ekrany z aplikacjami np. do nauki kodowania.

A jeśli kiedyś w jakimś naszym pociągu pojawi się podobna do Shinkansen Kodama strefa zabaw dla dzieci – myślę, że z chęcią również te dużo starsze dzieci usiądą za pulpitem Darta lub Impulsa;).

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Strefa zabaw dla dzieci w pociągu Shinkansen Kodama

    Strefa zabaw dla dzieci w pociągu Shinkansen Kodama