Symulator Przewozy Regionalne Sp. z o.o.

26
08.2016

Symulator uruchomiony w 2016 r. zlokalizowany na terenie Zakładu Napraw Taboru w Kruszewcu. Symulator jest odzwierciedleniem zmodernizowanego elektrycznego zespołu trakcyjnego serii EN57AL.

Kabina symulatora stanowi dokładne odzwierciedlenie rzeczywistego pojazdu z wykorzystaniem rzeczywistych elementów zastosowanych na stanowisku maszynisty. Umożliwia symulacje prowadzenia pociągu na zwizualizowanych trasach stanowiących odzwierciedlenie odcinka linii kolejowych Warszawa Zachodnia – Poznań Główny. Scenariusze przewidują zarówno typowe, jak i niestandardowe sytuacje eksploatacyjne, techniczne i pogodowe.

Główne cechy konstrukcyjne symulatora jazdy EN57AL:

Opis i wyposażenie

W skład symulatora wchodzą: 

 1. Stanowisko szkoleniowe, stanowisko symulacyjne, stanowisko instruktora;
 2. System symulacji stanowiska szkoleniowego;
 3. Pulpit maszynisty;
 4. System dźwiękowy.

Przeznaczenie i zastosowanie

Symulator przeznaczony jest do wykorzystania w procesie nauczania maszynistów i kandydatów na maszynistów oraz doskonalenia przez nich umiejętności jazdy w trudnych i niebezpiecznych warunkach i umożliwia realizację ćwiczeń w szerokim zakresie.

Symulator odpowiada wymaganiom stawianym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z 23.10.2014 r. (Dz.U. 2014 poz. 1566) w sprawie ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów oraz kandydatów na maszynistów.

Producent

Autocomp Management Sp. z o.o.

PR logo

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Widok z kabiny maszynisty

  Widok z kabiny maszynisty

 • Powiększ zdjęcie Kabina Maszynisty

  Kabina Maszynisty

 • Powiększ zdjęcie Stanowisko instruktora

  Stanowisko instruktora