O nas

Naszą misją jest poprawa bezpieczeństwa na kolei poprzez doskonalenie umiejętności maszynistów przy wykorzystaniu potencjału symulatorów kolejowych

 

Redaktorem Naczelnym serwisu symulatory.net.pl jest Tomasz HupałoTomasz Hupało

Magister zarządzania, ukończył studia podyplomowe w zakresie ochrony danych osobowych na Akademii Leona Koźmińskiego. Aktualnie radca Prezesa w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, poprzednio dyrektor biura Prezesa w Urzędzie Transportu Kolejowego, w którym pracował w latach 2012 – 2016. Od początku kariery zawodowej związany z tematyką ochrony praw konsumentów, w tym osób o szczególnych potrzebach na rynku telekomunikacyjnym i kolejowym. 

Członek Rady Dostępności działającej przy Ministrze Inwestycji i Rozwoju, mediator sądowy. 

CV Tomasz Hupało

Współautor projektu Stół bez kantów oraz Kodeksu Jakości Świadczonych Usług Dodanych. Współautor Porozumienia na rzecz ochrony dzieci w Internecie. Reprezentował Prezesa UKE w zespole Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania. Autor programu Certyfikat Prezesa UKE  nagrodzonego na World Summit on Information Society Forum 2016.

Autor Rekomendacji Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego  Obsługa osób o ograniczonej możliwości poruszania się na rynku pasażerskich usług kolejowych. Autor projektu Kolej na dostępność. Autor założeń ze strony UTK do ustawy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich implementującej Dyrektywę 2013/11/UE ADR. Autor założeń powołania Rzecznika Praw Pasażerów Kolei przy Prezesie Urzędu Transportu Kolejowego. Współautor programu edukacyjnego Kolejowe ABC. Pod jego redakcją serwis www.utk.gov.pl zdobył wyróżnienie w V edycji konkursu Strona Internetowa Bez Barier, natomiast w VI edycji tego konkursu serwis www.pasazer.info.pl zajął I miejsce. 

Autor założeń projektu aplikacji ePodróż zgłoszonego przez UTK w konkursie w ramach Działania 2.1. Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Współautor koncepcji Zintegrowanego systemu zarządzania transportem w zakresie obsługi osób o szczególnych potrzebach.

Laureat Listy 100 za działalność na rzecz rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce.

Miłośnik kolei w każdym wydaniu, pasjonat modeli kolejowych.

Konsultantem merytorycznym serwisu symulatory.net.pl jest Tomasz Chomicki

Inżynier branży ICT. Od 16 lat uznany ekspert w dziedzinie IT i rozwiązań teleinformatycznych dla sektora B2B.

Prywatnie pasjonat zastosowań rzeczywistości wirtualnej w procesie doskonalenia zawodowego i zastosowań w dziedzinach nauki i biznesu.

 

Wydawcą serwisu symulatory.net.pl jest  Paweł Lewandowski

Dziennikarz i wydawca z wieloletnim doświadczeniem, z wykształcenia ekonomista i filolog. Zainteresowania zawodowe: gospodarka, biznes, media.

Miłośnik podróżowania, raczej kolejami żelaznymi niż samochodem. Opiekun kota Hultaja.

 

Artykuły

Przejdź do - Symulator Kolejowy

Symulator Kolejowy

Maszynista kolejowy swoje doświadczenie zbiera latami, niejednokrotnie nie mając możliwości przećwiczyć w ciągu całego okresu aktywności zawodowej wszystkich przypadków zdarzeń i incydentów. Maszyniści swoje umiejętności bezpiecznego prowadzenia pojazdu kolejowego doskonalą w swojej codziennej pracy oraz podczas cyklicznych szkoleń. Uzupełnieniem procesu doskonalenia umiejętności bezpiecznego prowadzenia ruchu kolejowego powinno być wprowadzenie do cyklu szkoleń jazdy
w symulatorze kolejowym.

Czytaj więcej o: Symulator Kolejowy