SIMTRAQ na InnoTrans 2016

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

25
08.2016

Już we wrześniu na największych targach transportu szynowego - Innotrans 2016, Qumak zaprezentuje nowy produkt – symulator lokomotywy SIMTRAQ.

 

Prezentowana na targach wersja symulatora będzie najbardziej rozbudowaną spośród oferowanych przez warszawską spółkę. W kontenerze specjalnie zaprojektowanym na potrzeby symulatora znajduje się ruchome stanowisko szkoleniowe wiernie odzwierciedlające wnętrze prawdziwej lokomotywy, a także stanowisko instruktora i sala konferencyjna. Wszystkie pomieszczania zostały zaprojektowane tak, by zapewnić maksymalny komfort dla szkolącego i szkolonych.

To będzie wspaniała okazja, żeby pokazać polskim i zagranicznym przewoźnikom jak w nowoczesny sposób prowadzić szkolenia maszynistów – mówi Rafał Trzandel, szef SIMTRAQ. Zaprojektowaliśmy w pełni realistyczne środowisko 3D, zdolne odtworzyć każdy odcinek trasy kolejowej na świecie. Wzięliśmy pod uwagę różne czynniki mające wpływ na prowadzenie pojazdu szynowego i daliśmy możliwość wprowadzania ich w trakcie szkolenia. Dzięki temu przyszli maszyniści uczą się prawidłowych reakcji na występujące podczas jazdy zdarzenia awaryjne. Symulator pomoże przewoźnikom w profesjonalnym szkoleniu kadr oraz w dłuższej perspektywie zapewni oszczędności finansowe wynikające ze szkolenia różnych grup zawodowych na jednym sprzęcie – dodaje.

 Symulator lokomotywy SIMTRAQ dedykowany jest przewoźnikom kolejowym, przedsiębiorstwom prowadzącym szkolenia maszynistów i szkołom kolejowym. Rozwiązanie może być wykorzystywane przez firmy, które rozwijają swój tabor i potrzebują prowadzenia szkoleń dla swojej kadry.

Więcej informacji o symulatorze lokomotywy SIMTRAQ 

Stanowisko SIMTRAQ na Innotrans 2016 dostępne dla zwedzających będzie w dniach:
20-23.09.2016, godz. 9:00 – 18:00
24-25.09.2016, godz. 10:00 – 18:00.

Hall: FGSUED; nr: 0/227

 Adres targów:
Messe Berlin GmbH | Messedamm 22
D-14055 Berlin, Germany

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Simtraq - symulator widok z kabiny maszynisty

  Simtraq - symulator widok z kabiny maszynisty

 • Powiększ zdjęcie Orientacyjna mapa ze stanowiskiem Qumak na Targach Innotrans 2016

  Orientacyjna mapa ze stanowiskiem Qumak na Targach Innotrans 2016

 • Powiększ zdjęcie Stanowisko Qumak na Targach Innotrans

  Stanowisko Qumak na Targach Innotrans

 • Powiększ zdjęcie