Symulatory kolejowe w Polsce

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Obecnie na polskim rynku dostępnych jest jedynie osiem profesjonalnych symulatorów, z czego trzy są własnością pasażerskich przewoźników kolejowych. Najszerszą ofertę w tym segmencie posiada firma Qumak S.A. 

Artykuły

Przejdź do - Symulator Eco Drivingu

Symulator Eco Drivingu

Symulator  jazdy pociągiem w VR, czyli Impuls firmy Newag w VR.

Czytaj więcej o: Symulator Eco Drivingu
Przejdź do - Symulator lokomotywy SIMTRAQ

Symulator lokomotywy SIMTRAQ

Symulator uruchomiony w 2016 r. Symulator lokomotywy SIMTRAQ dedykowany jest przewoźnikom kolejowym, przedsiębiorstwom prowadzącym szkolenia maszynistów i szkołom kolejowym.

Rozwiązanie może być wykorzystywane przez firmy, które rozwijają swój tabor i potrzebują prowadzenia szkoleń dla swojej kadry. Oferta uwzględnia stały rozwój  i aktualizację biblioteki tras. Kabiny maszynistów wykonane z oryginalnych komponentów, co zwiększa realizm symulatora, a fakt umieszczenia kabin szkoleniowych na mobilnych platformach pozwala na szkolenia w dowolnym miejscu. Platforma wyposażona w kabinę maszynisty, pokój instruktora i salę konferencyjną, gwarantuje prowadzenie szkoleń w komfortowych warunkach.

Czytaj więcej o: Symulator lokomotywy SIMTRAQ
Przejdź do - Symulator urządzeń sterowania ruchem kolejowym PKP PLK S.A.

Symulator urządzeń sterowania ruchem kolejowym PKP PLK S.A.

Symulator uruchomiony w 2015 r. Odwzorowuje istniejące lokalne centrum sterowania ruchem kolejowym z Mińska Mazowieckiego. Posiada trzy miejsca dla trenujących i jedno stanowisko instruktorskie.

 

Czytaj więcej o: Symulator urządzeń sterowania ruchem kolejowym PKP PLK S.A.